Naš član Dražen Katunarić dobitnik Nagrade Dragutin Tadijanović

Dražen Katunarić

Pjesnik, prozaik, esejist i urednik Dražen Katunarić laureat je ovogodišnje Nagrade 'Dragutin Tadijanović' koju dodjeljuje Zaklada Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti (HAZU). 

Svečanost dodjele nagrade održana je u Slavonskome Brodu u sklopu tradicionalne manifestacije 'Sjećanje na Dragutina Tadijanovića' priređene povodom 113. rođendana tog istaknutog hrvatskoga pjesnika, a laureatu ju je uručio predsjednik Upravnog odbora Zaklade HAZU akademik Velimir Neidhardt.

Akademik Dragutin Tadijanović (1905. – 2007.) bio je jedan od donatora Zaklade HAZU i prema njegovoj želji svake godine od 2008. iz posebnoga fonda dodjeljuje se jedna pjesnička nagrada te stipendije najboljim studentima književnosti iz Brodsko-posavske i Ličko-senjske županije.