Ivica Prtenjača dobitnik Nagrade „Vladimir Nazor“

OBJAVLJENO: četvrtak, 05.05.2022.
Nagrada Vladimir Nazor

Naš član Ivica Prtenjača dobitnik je godišnje nagrade "Vladimir Nazor" za roman „Sine, idemo kući“.

Odbor Nagrade „Vladimir Nazor“ pod predsjedanjem akademika Zvonka Kusića na sjednici održanoj 3. svibnja 2022. donio je odluke o dobitnicima za najbolja umjetnička ostvarenja u Republici Hrvatskoj za 2021. godinu u području književnosti, glazbe, arhitekture i urbanizma, filmske i kazališne umjetnosti te likovnih i primijenjenih umjetnosti.

Nagradu dodjeljuje Odbor Nagrade „Vladimir Nazor“ na prijedlog komisija za pojedina područja umjetnosti. Svečano uručenje ove najviše državne nagrade u području kulture i umjetnosti Republike Hrvatske, koja se dodjeljuje za najbolja umjetnička ostvarenja u kategorijama godišnje nagrade i nagrade za životno djelo, održat će se 19. lipnja ove godine.