Zoran Ferić dobitnik Književne nagrade Stipan Bilić-Prcić

OBJAVLJENO: srijeda, 14.12.2022.
Zoran Ferić

Književna nagrada Stipan Bilić-Prcić Zaklade Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti dodijeljena je 13. prosinca našem uglednom članu i predsjedniku HDP-a Zoranu Feriću za knjigu "Putujuće kazalište".

Na svečanosti u Knjižnici Akademije predsjednik Upravnog odbora Zaklade HAZU-a akademik Zvonko Kusić "Putujuće kazalište" je opisao kao impresivnu sagu o obitelji i povijesti iz pera jednog od najznačajnijih suvremenih hrvatskih prozaika, kojom on potvrđuje vrhunski domet domaće književnosti.

Odluku o dodjeli nagrade Zoranu Feriću donio je Razred za književnost HAZU-a. Predsjednik Razreda Pavao Pavličić napomenuo je kako je specifičnost nagrade to što ona nema žirija – njezin je žiri cijeli Razred za književnost. Svake se godine dodjeljuje drugom književnom žanru, a ove je godine na redu bila proza.

Knjiga "Putujuće kazalište" objavljena je 2020. u izdanju V.B.Z.-a.