Tribine HDP-a: O čemu govorimo kad govorimo o seksizmu - "Maja u redakciji"

OBJAVLJENO: srijeda, 16.11.2022.
Maja u redakciji - vizual

Sljedeća tribina, pod nazivom Maja u redakciji, održat će se u utorak 22. studenog 2022. u 18 sati, u Knjižnici i čitaonici Bogdana Ogrizovića u Zagrebu.

U velikoj mjeri mediji ne samo da reflektiraju, nego i oblikuju našu stvarnost. Od toga što promoviraju, tko su urednici, koje vijesti dolaze na naslovne stranice, kojim jezikom se služe, je li on diskriminatoran pa sve do stanja u redakcijama novinskih i televizijskih kuća, odraz je društva u cjelini. Samo letimičan pogled na ”podjelu poslova” i rodnu zastupljenost prema ”važnosti” tema, vizualnog tretiranja žena u medijima, odnos između glavnih urednika / urednica i onih koji obavljaju većinu posla daje naslutiti različite oblike seksizma. O svemu tome govorit ćemo s našim gostima na još jednoj tribini Hrvatskog društva pisaca Maja u redakciji. 

gosti: Jelena Jindra, Barbara Matejčić, Srđan Sandić

moderatorica: Ivana Bodrožić