Pjesnikinja petkom: Prostor jezika, jezik prostora

OBJAVLJENO: ponedjeljak, 25.04.2022.
Pjesnikinja petkom

Ovoga puta na tribini Pjesnikinja petkom naše su gošće Senka Kapetanović i Lara Mitraković s kojima ćemo razgovarati o njihovim zadnjim zbirkama poezije, vezama prostora o kojima pišu i poezije koju pišu, načina na koji njihova svakodnevica ulazi u poeziju i kako utječe na sam jezik.

U poeziji obiju pjesnikinja neprestano su prisutni prostori grada i otoka kao točke identiteta i kroz koračanje tim motivima uvelike se grade njihove pjesme. Također, kako su uronjene u konkretne prostore, njihove knjige su i konkretni otisci trenutaka, događaja. O prostoru kao i o opisima svakodnevice koje su vezane za te prostore razgovaramo ovoga puta na našoj tribini, ali i konekciji s jezikom koji kod ovih pjesnikinja  naginje u stvarnosno, više nego u metaforu i teži jasnoći i čistoći izraza.

 

 

Gdje: Booksa, Martićeva 14d, Zagreb

Kad: petak, 29.4.2022. u 20 h

Moderira: Monika Herceg