Pjesnikinja petkom: Kozmos otok

OBJAVLJENO: ponedjeljak, 02.05.2022.
Pjesnikinja petkom

Ovoga puta, na tribini Pjesnikinja petkom s velikim pjesnikinjama Andrianom Škuncom i Gordanom Benić razgovaramo o njihovim opusima, književnosti i poeziji koju su živjele kroz sve godine zajedničkog prijateljstva, o suživotu poezije i otoka, ali i svemira.

Obje, uronjene u svoje svjetove, bilo da se radi poeziji koja govori i komunicira s kozmosom kod Gordane Benić, ili dijalogu poezije i otoka kod Andriane Škunce, usmjerene su na komunikaciju unutarnjeg i vanjskog svijeta i svojevrsno dekodiranje tišine koja dolazi s druge. Iako naizgled različiti, njihovi su opusi prožeti pomnim osluškivanjem samoće i tišine, ali i mapiranjem vlastitih identiteta unutar tog osluškivanja. Njihove poetike, ponajviše pjesama u prozi tako se dotiču u toj nestvarnoj točki između neba (kozmosa) i mora dajući nam veliku sliku o našim malim mjestima u svijetu i svemiru.

 

Gdje: Booksa

Kada: 6. svibanj u 20 h

Moderira:  Monika Herceg