Naši članovi u finalu tportalove nagrade

OBJAVLJENO: srijeda, 25.05.2022.
tportal nagrada finale

U finale nagrade tportal za najbolji roman ušle su naše članice i članovi: Marija Andrijašević ("Zemlja bez sutona"), Marinko Koščec ("Sami"), Đorđe Matić ("Niotkuda s ljubavlju") i Nora Verde ("Moja dota"), a uz njih u finalu je i Sandra Antolić ("Svojevrsna").

Žiri književne nagrade tportala, kojim predsjeda prevoditeljica i pjesnikinja Vanda Mikšić, a čine ga još kroatistica Andrea Milanko, redateljica Anica Tomić, pisac Robert Perišić te psiholog i tportalov kolumnist Boris Jokić, odabrao je pet finalista koji ostaju u utrci za titulu najboljeg hrvatskog romana izdanog u prošloj godini i nagradu od 50 tisuća kuna. Za književnu nagradu tportala, koja se dodjeljuje 15. put, prijavljeno je 47 naslova. Pobjednik ili pobjednica bit će proglašen/a u lipnju, točnije u utorak 14. lipnja 2022. Dodjela nagrade održat će se u Velvet caffeu u zagrebačkoj Dežmanovoj ulici.