Naši članovi u finalu Nagrade Fric

OBJAVLJENO: ponedjeljak, 05.12.2022.
fric

Na festivalu Sa(n)jam knjige u Puli proglašeni su finalisti Nagrade Fric za najbolju knjigu fikcijske proze, a među njima su naši članovi Martina Vidaić ("Stjenice", Ljevak, 2021), Dalibor Šimpraga ("Izvještaj o generaciji", Durieux, 2021) i Đorđe Matić ("Niotkuda s ljubavlju", Ljevak, 2021). U finalu su i autorica Magdalena Blažević ("U kasno ljeto", Fraktura, 2021) te autori Namik Kabil ("Yesterday", Buybook, 2021) i Miljenko Jergović ("Trojica za Kartal", Bodoni, 2022). 

Predsjednica žirija Nagrade Fric je Jagna Pogačnik, a u žiriju su i književni teoretičar Tomislav Brleg, povjesničar Hrvoje Klasić, molekularna biologinja Dragomira Majhen, odvjetnik Čedo Prodanović, novinar Igor Vikić te kazališna kritičarka Dubravka Vrgoč. Ove godine je za nagradu konkuriralo 59 naslova.