Glumci iz karantene

Pjer

Subota, 2. 5. 2020.

 

Pjer Meničanin interpretira „Dnevnik iz karantene“ Marka Tomaša

 https://youtu.be/ENLb7rujPyk

 

Suradnja glumaca/ica Zagrebačkog kazališta mladih i članova Hrvatskog društva pisaca.

Glumci čitaju i interpretiraju objavljene tekstove "Dnevnika iz karantene".

 

Pjer Meničanin (1963., Karlovac) završio je glumu na Akademiji dramske umjetnosti u Zagrebu i 1989. zaposlio se u ZKM-u, u kojem otad neprekidno radi. Nastupao je u predstavama Renea Medvešeka, Bobe Jelčića, Paola Magellija, Janusza Kice, Božidara Violića, Krešimira Dolenčića i dr. Ostvario je pedesetak uloga u ZKM-u, među kojima se ističu: Pas Ljudevit u predstavi Č.P.G.A., Zeko Zajec u Zeki Zajecu, Crvek u Mrveku i Crveku, Mali brat u Bratu magarcu, Aleksej Aleksandrovič Karenjin u Ani Karenjinoj, Maksim u Skakavcima. Uz to izdvaja ulogu Islajeva u predstavi Mjesec dana na selu u Gradskom dramskom kazalištu Gavella. Snimio je 50 epizoda obrazovne TV serije za djecu Čarobna ploča. Novije ZKM-ove predstave u kojima glumi: Petar PanKristofor KolumboHamletTartuffeGalebIdiotRužno pačeFedrina ljubavBuđenje proljećaPut oko svijeta u 80 danaZagrebački pentagramKoko u ParizuKrijesniceVeliki GatsbyBaltazar ili potraga za čudesnom kapljicomSkakavciAna Karenjina.

 

Link na tekst Marka Tomaša:

https://hrvatskodrustvopisaca.hr/hr/novosti/dnevnik-iz-karantene-marko-tomas