Glumci iz karantene

leventic - prtenjaca

Nedjelja, 29. ožujka 2020.

Petar Leventić interpretira „Dnevnik iz karantene“ Ivice Prtenjače

 

Suradnja glumaca/ica Zagrebačkog kazališta mladih i članova Hrvatskog društva pisaca.

Glumci čitaju i interpretiraju objavljene tekstove "Dnevnika iz karantene".

https://www.youtube.com/watch?v=74vXWz8zv3w

 

Petar Leventić je rođen 1978. u Širokom Brijegu, gdje je završio osnovnu školu i gimnaziju. Diplomirao je na Akademiji dramske umjetnosti u Zagrebu 2002. u klasi profesora Joška Juvančića. Nastupio je u četrdesetak kazališnih predstava svih žanrova, na brojnim domaćim i međunarodnim scenama te na još više festivala. Snimio je i pokoji film, seriju, radiodramu, animirani film… Stalni je član ansambla ZKM-a od početka 2004. Uglavnom, nije loše, a bit će i bolje…

Novije ZKM-ove predstave u kojima glumi: #radninaslovantigonaPetar PanKristofor KolumboHamletMirni dani u Mixing PartuAlan FordSada je, zapravo, sve dobroIdeš dalje!Ružno pačeČovjek koji je spasio EuropuOvo bi mogla biti moja ulicaBrak Marije BraunPoletGulliverova putovanjaKoko u ParizuVictor ili djeca na vlastiVrata doAna KarenjinaDraga Elena Sergejevna.

Važnije filmske uloge: „Konjanik“, „Holding“, „Nebo, sateliti“

 

Link na tekst Ivice Prtenjače

https://hrvatskodrustvopisaca.hr/hr/novosti/dnevnik-iz-karantene-ivica-prtenjaca