Glumci iz karantene

Ljuboja

Subota, 28. ožujka 2020.

Danijel Ljuboja interpretira „Dnevnik iz karantene“ Dinka Telećana

 

Suradnja glumaca/ica Zagrebačkog kazališta mladih i članova Hrvatskog društva pisaca.

Glumci čitaju i interpretiraju objavljene tekstove "Dnevnika iz karantene".

https://www.youtube.com/watch?v=hW7utbMzcfM

 

Danijel Ljuboja (Zenica1975.), za vrijeme školovanja bio je član Dječjeg ansambla Narodnog pozorišta Zenica. Maturirao u V. gimnaziji, diplomirao je na ADU u Zagrebu.

Radio je u velikom broju kazališta: HNK, Histrionima, Žar ptici, Zagrebačkom kazalištu lutaka, Zagrebačkom kazalištu mladih, Ivani Brlić-Mažuranić; snimao radio-drame, reklame; sinkronizirao crtane filmove itd.

Od 2002. godine član je ansambla ZKM-a, gdje se istaknuo ulogom Volođe u predstavi "Draga Elena Sergejevna". Osim toga, igrao je u predstavama: "Veliki meštar sviju hulja", "Zaštićena zona", "Kamov, smrtopis", "Naš grad", "Peto evanđelje", "Vrata do...", "Ana Karenjina", "Arhetip: Medeja /Žena bomba/ Europa", "Veliki Gatsby", "Krijesnice", "Koko u Parizu", "Noć pjeva pjesme svoje", "Gulliverova putovanja"...

Živi i radi u Zagrebu.

 

Link na tekst Dinka Telećana

https://hrvatskodrustvopisaca.hr/hr/novosti/dnevnik-iz-karantene-dinko-telecan