Dan europskih autora

OBJAVLJENO: srijeda, 22.03.2023.
Dan europskih autora - Igor Rajki

Dan europskih autora uspostavljen je na inicijativu Europske komisije s ciljem da se mlađe generacije ponovno povežu s knjigom te da ih se potakne na otkrivanje raznolikosti europske književnosti. Prvo obilježavanje Dana europskih autora, 27. ožujka 2023. godine, odvit će se putem triju paralelnih aktivnosti:

čitanja u školama, u sklopu čega su srednje škole diljem Europske unije pozvane da organiziraju čitanja uživo s europskim autorima;

turneje europskih autora, u organizaciji Europske komisije, European Writers' Councila i odbora Nagrade europske unije za književnost, u okviru koje će gotovo stotinjak autora i prevoditelja posjetiti škole, knjižnice i knjižare te čitati ulomke svojih djela;

jednodnevne konferencija na temu promoviranja čitanja koja će se održat u Sofiji.

Hrvatsko društvo pisaca, kao član European Writers' Councila, sudjeluje u obilježavanju Dana europskih autora te će naš član Igor Rajki, u sklopu turneje europskih autora, predstaviti svoja djela u Školi za modu i dizajn u Zagrebu. 

#ReadWithEurope